Vegan Sertifikası Nedir

Vegan sertifikası, hayvansal gıda ve ürünlerin kullanılmadığı, içerisinde yan ürünlerin yer almadığı ve canlı hayvanlar üzerinde denemeler yapılmamış ürünlerin belgelendirildiği sertifikalardır. Vegan belgesine sahip olan yiyecek ve içecekler aynı zamanda vegan etiketine de sahip olurlar.

Günümüzde bazı bireylerin vegan beslenme biçimini sahiplenmesinden dolayı, vegan içeriğe sahip ürünleri tercih ettikleri bilinmektedir. V-Mark olarak vegan içerikleri denetleyerek üreticiye yardımcı oluyor ve tüketicinin de vegan etiketine sahip ürünlere ulaşmasını kolaylaştırıyoruz.

Tüketici %100 güvenli olan vegan ürünleri afiyetle yiyebiliyor. Toplum içerisinde vegan beslenmeyi alışkanlık haline getiren bireylere hizmet edebilmek ve şirketteki üretilen ürünlerin denetimini yaparak vegan sertifikası onayla ürünlerin piyasaya sunulması oldukça önemlidir. 

Vegan sertifikasının alınmasında dikkat edilmesi gereken ilk husus ise tarafsız ve bağımsız olan bir kuruluştan belgelendirilmenin yapılmış olmasıdır. Uluslararası alanda çalışan kuruluşlardan alınmış olan sertifikalar çok daha doğru sonuçlar gösteriyor ve kullanıcının içinin rahat etmesini sağlıyor.

Günümüzdeki firmalara bakıldığı zaman vegan ürünleri tüketen bireyleri de dikkate alarak mümkün olduğu kadar hayvansal gıdalardan uzak durmaya çalışıyor ve tüketicilerin hangi gıdaları sevdiğine dikkat ediyorlar. Üretim yapan kişinin ayakta kalabilmesi için tüketicinin değişen yiyecek alışkanlığına dikkat etmesi gerekmektedir. Pazarda kendisini üst sıralara atmak isteyen üreticiler vegan beslenen kişileri de dikkate almaktadır.

Bu doğrultuda pazara ve kan içerikler üreterek sunmaya devam etmektedirler. Vegan içeriğe yönelen bireyler için V-Mark olarak Uluslararası güvenilirliğe sahip olan firmamız ile tüketicinin güvenli şekilde vegan yiyecekler yemesini sağlamaya çalışıyoruz.

Vegan logosu basılıp basılamayacağına dair analizleri yapabilmek için piyasada birçok araştırma merkezi bulunmaktadır. Standartların üstünde ve hayvansal gıdaya ait hiçbir parçanın ürünlerin içerisinde olmaması gerektiğinin bilincinde olarak çalışmalarını sürdürmeye devam etmesi gereken laboratuvarlar çalışmalarını titizlikle yürütmek zorundadırlar.

Bu laboratuvarlardan birisi olan ve test hizmetlerini en kaliteli şekilde yapmaya özen gösteren EUROLAB gıda testlerine en doğru şekilde yapmaktadır. Vegan testlerini en başarılı şekilde tamamlayabilmek için çalışanlarının yapmış olduğu işlerde uluslararası uzmanlığa ve tecrübeye sahip olması en doğru sonucu bulmak için önemlidir. Bu testlerde en başarılı şekilde sonuçları çıkarabilmek için Uluslararası kuruluşlardan alınmış olan yetki ile testlerin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Günümüzdeki toplumun bilgi çağında yaşaması ve tüketicilerin bilgilere en hızlı şekilde ulaşması ile birlikte bilgilerin önemi artmıştır. Yapılmış olan testlerin en doğru şekilde ortaya çıkması ile birlikte tüketici nezlinde güvenilir bir itibar edinmesi gerekmektedir.

Bunun farkına varan firmalar, gıdalarını V-Mark etiketi bulunan ürünleri tercih ederek tüketicilere her zaman olduğu gibi en güvenli şekilde üreticiden gıdaları, vegan ürün tüketen tüketiciye ulaştırmaktayız. Dünyanın her yerinde geçerli olan sertifikalarımız ile vegan tüketimi gerçekleştiren tüketicilere en güvenli vegan yiyeceğin sunulması için denetimlerimize yaparak sertifikayı vermekteyiz.

Yaşamış olduğumuz çevreye dikkat edersek vegan sertifikası veren kuruluşlar gün geçtikçe çoğalmaya devam etmektedir. Bunun farkında olan işletmelerde menülerini buna göre düzenlemektedir. Vegan seçeneğinin yer aldığı restoran ve marketlerin günümüzde yaygınlaşmaya başladığı ve gıdaların hayvan ürünleri içermeyen şekilde tüketiciye aktarıldığı bilinmektedir. Vegan kişilerin dikkat ettiği tek durum gıdalar değildir.

Hayvanların besin olarak yenilmesine ne kadar karşı duruyorlar ise derileri ve vücuduna ait tüm bölgelerinden çıkan, bireylerin kullanımına sunulan eşyaları da kullanmayı reddetmektedirler. Bu şekilde doğanın düzenini bozan ve ekosistemin zarar görmesine neden olan avlanmayı da önlemek istemektedirler. Kaliteli vegan seçeneklere sahip olmak tüketicinin en doğal hakkıdır. Yüksek kaliteli vegan yiyecek ve eşyaların yaygınlaşması ile birlikte artmaya başlayan vegan sertifikası geniş bir kitleye hitap etmektedir.

İlginizi Çekebilir